Home » Baza wiedzy » System Forex » Jak prawidłowo ustawić zlecenie Buy Stop ?

Dzisiaj krótko na temat ustawiania zlecenia oczekującego Buy Stop. Sprawa niby jest prosta – mamy poziom po którego przebiciu chcemy otworzyć pozycję na kupno, pokażę to na przykładzie:
buy stop

Poziom, na którego przebicie czekamy to 1,12449, jeżeli gramy na przebicie to zlecenie powinniśmy ustawić przynajmniej o jeden pips wyżej, czyli na poziomie 1,12459.  Jednak w takim wypadku pozycja otworzy się wcześniej, prawdopodobnie nawet przed poziomem szczytu, a to dlatego, że trzeba wziąć pod uwagę spread. Na wykresie jest przykład pary EURUSD, dla której spread wynosi przeważnie około 2 pipsy, więc jeżeli ustawimy zlecenie oczekujące Buy Stop na poziomie 1,12459, to w rzeczywistości pozycja zostanie otwarta na poziomie 1,12439. Dlatego zawsze trzeba pamiętać o uwzględnieniu spreadu w tego typu zleceniach.

Jeżeli nie wiesz jaki obowiązuje spread dla pary walutowej na, której chcesz otworzyć pozycję, możesz to sprawdzić na stronie swojego brokera. Każdy broker oferuje nieco różne wartości spreadów dla poszczególnych instrumentów.

 

  
        
          

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *
Email *
Website

*